Historie FC Konská
 
FC Konská je tým amatérských hráčů, sídlící v části Třince Konská-Osůvky. Historii klubu lze mapovat od roku 2005, kdy se občané obce Konská rozhodli založit občanské sdružení za rozvoj právě této části Třince. Fotbalový tým Konské hrává na travnatém hřišti u místní základní školy. Hřiště svými rozměry vyhovuje potřebám malé kopané.

Zmiňovaný rok 2005 lze v nedaleké minulosti označit jako přelomový, a to nejen z fotbalového hlediska, ale také z pohledu samého života v Konské. V devadesátých letech minulého století se na hřišti v Konské pravidelně pořádaly turnaje amatérských fotbalových týmů, nicméně tato několikaletá šňůra se přetrhla pár let před přivítáním nového milénia a poté to s fotbalem, ale i s kulturně-společenským životem vůbec, v Konské nevypadalo nijak růžově. Jediným možným vyžitím byly kulturní akce pořádané školou. Fotbalové hřiště zarostlo vysokou trávou a na jistou dobu se stalo dokonce i pastvinou pro krávy. V Konské se nic nedělo a výstižná byla slova mnohdy slyšená z úst hlavně mladé generace, že „ tu zdechnył pies“.
Pak ale přišel rok 2005. Mnohé asi napadá proč zrovna rok 2005? Nehledejme v něm žádný skrytý význam ani jakoukoli magii. Podívejme se do minulosti. Hranice České republiky a Polska na Těšínské Slezsku měly v proměnách času různou podobu, tudíž nás nemůže překvapit skutečnost, že první písemná zmínka o Konské pochází ze seznamu vesnic vratislavského biskupa (v současnosti celkově na území Polska). V této souvislosti se rok 2005 stal pro Konskou výjimečný, neboť doba její existence dosáhla právě tehdy rovných 700 let. Zrodila se myšlenka důstojně oslavit toto jubileum a založit občanské sdružení. To se povedlo, a tradice Dnů Konské pokračuje i nadále, v režii zmiňovaného OS, se kterým je spjato i působení týmu FC Konská.

Vůbec první zápas sehrál tým Konské v rámci programu 700 let Konské a jeho soupeřem byl výběr z druhé části Konské „z poza werku“ – Podlesí. Utkání skončilo vítězstvím domácího týmu FC Konská v poměru 4:1. Celá akce byla povedená, ujala se i mezi občany, a fotbalový tým si mohl připsat premiérovou výhru a vydařený počátek jeho historie.


V květnu následujícího roku, konkrétně 20.5.2006 bylo zorganizováno exhibiční utkání se sousedními Osůvkami. Utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně 4:4 a tak musely rozhodovat pokutové kopy, po kterých se mohl radovat tým Osůvek. K radosti organizátorů se i na toto utkání přišlo podívat vysoké procento místních obyvatel, pro které byl zajištěn patřičný bufet, tudíž se potvrdila domněnka, že se Konščané rádi sejdou i na fotbale a využijí této příležitosti k vzájemnému poklábosení a bližšímu seznamování.

Vůbec první turnaj, kterého se tým FC Konská zúčastnil se konal 24.6.2006 v Lištné-Grodzisku kde jsme byli pozváni místním Beskydem. Jednalo se spíš o sbírání cenných zkušeností, čemuž také napovědělo koncové umístění, kdy se náš tým vzmohl na 6. příčku z osmi. To ale tým nijak neodradilo, ba naopak. Vrátíme-li se do domácího prostředí; zájem obyvatel Konské o akce pořádané občanský sdružením motivoval organizátory a v rámci nadcházejícího ročníku dnů Konské se nejednalo jen o jedno utkání, ale byl 23.9.2006 zorganizován 1. ročník turnaje v malé kopané amatérských hráčů integrovaných částí města Třince „O putovní pohár Občanského Sdružení za rozvoj Konské“. Turnaje se zúčastnilo sedm z osmi pozvaných týmů. Turnaj probíhal bez žádných komplikací v klidné a přátelské atmosféře a skončil po urputné srdcařské bitvě senzační výhrou domácího týmu. Tento turnaj nepochybně zůstane nesmazatelně vryt v paměti všech zúčastněných a i mnoha občanů jako výhra Davida nad Goliášem, kdy se tým chviličku spolu hrajících kamarádů téměř bezchybně vypořádal s nelehkou úlohou.Tento turnaj je organizován i nadále, a stal se vrcholnou fotbalovou akcí sezony týmu FC Konská. Historie našeho klubu se pořád rozšiřuje a přehled odehraných zápasů a podrobnosti k nim naleznete pod odkazem Klubová Kronika v hlavím menu FC Konská.